KEMET C751U332MTVDBAWL25
Part No.:
C751U332MTVDBAWL25
Description:
CAP CER DISC SAFETY
Shipping
C751U332MTVDBAWL25 Information
Series:
C700KJN SFTY X1-440 Y1-250
Packaging:
Bulk
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
440VAC
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X1, Y1
Size / Dimension:
0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max):
0.630" (16.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)