KEMET C430C683G3G5TA
Part No.:
C430C683G3G5TA
Description:
CAP CER 0.068UF 25V C0G AXIAL
Shipping
C430C683G3G5TA Information
Series:
AxiMax 400 Comm C0G
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Size / Dimension:
0.150" Dia x 0.240" L (3.81mm x 6.10mm)