KEMET C430C154K5R5TA7200
Part No.:
C430C154K5R5TA7200
Description:
CAP CER 0.15UF 50V X7R AXIAL
Shipping
C430C154K5R5TA7200 Information
Series:
AxiMax 400 Comm X7R
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.150" Dia x 0.290" L (3.81mm x 7.37mm)