KEMET C410C103F3G5TA
Part No.:
C410C103F3G5TA
Description:
CAP CER 10000PF 25V C0G AXIAL
Shipping
C410C103F3G5TA Information
Series:
AxiMax 400 Comm C0G
Packaging:
Bulk
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.170" L (2.41mm x 4.32mm)