KEMET C410C102F5G5TA7200
Part No.:
C410C102F5G5TA7200
Description:
CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 AXIAL
Shipping
C410C102F5G5TA7200 Information
Series:
AxiMax 400 Comm C0G
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.170" L (2.41mm x 4.32mm)