KEMET C410C101J2G5TA
Part No.:
C410C101J2G5TA
Description:
CAP CER 100PF 200V C0G/NP0 AXIAL
Shipping
C410C101J2G5TA Information
Series:
AxiMax 400 Comm C0G
Packaging:
Bulk
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.170" L (2.41mm x 4.32mm)