KEMET C323C240F3G5TA
Part No.:
C323C240F3G5TA
Description:
CAP CER 24PF 25V C0G/NP0 RADIAL
Shipping
C323C240F3G5TA Information
Series:
GoldMax 300 Comm C0G
Capacitance:
24 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.300" (7.62mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)