KEMET C322C472K2R5TA7301
Part No.:
C322C472K2R5TA7301
Description:
CAP CER 4700PF 200V X7R RADIAL
Shipping
C322C472K2R5TA7301 Information
Series:
GoldMax 300 Comm X7R
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.260" (6.60mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)