KEMET C322C472F3G5TA
Part No.:
C322C472F3G5TA
Description:
CAP CER 4700PF 25V C0G/NP0 RAD
Shipping
C322C472F3G5TA Information
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.260" (6.60mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)