KEMET C322C103KCR5TA
Part No.:
C322C103KCR5TA
Description:
CAP CER 10000PF 500V X7R RADIAL
Shipping
C322C103KCR5TA Information
Series:
GoldMax 300 Comm X7R HV
Packaging:
Bulk
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
500V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.200" L x 0.150" W (5.08mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max):
0.260" (6.60mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)