KEMET C316C471J1G5TA7305
Part No.:
C316C471J1G5TA7305
Description:
CAP CER RAD MONO
Shipping
C316C471J1G5TA7305 Information
Series:
GoldMax 300 Comm C0G
Packaging:
Cut Tape (CT)
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Size / Dimension:
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)