KEMET C315C392F3G5TA
Part No.:
C315C392F3G5TA
Description:
CAP CER 3900PF 25V C0G/NP0 RAD
Shipping
C315C392F3G5TA Information
Series:
GoldMax 300 Comm C0G
Packaging:
Bulk
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.183" (4.66mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)