KEMET C1210C333JBTACAUTO
Part No.:
C1210C333JBTACAUTO
Description:
CAP CER 0.033UF 630V X8G 1210
Shipping
C1210C333JBTACAUTO Information
Series:
SMD Auto X8G HT150C HV
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
X8G
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Low ESL, High Voltage, High Temperature
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)