KEMET C1210C226Z8VAC7210
Part No.:
C1210C226Z8VAC7210
Description:
CER CAP
Shipping
C1210C226Z8VAC7210 Information
Series:
SMD Comm Y5V
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.083" (2.10mm)