KEMET C1206C202F3HACTU
Part No.:
C1206C202F3HACTU
Description:
CAP CER 2000PF 25V X8R 1206
Shipping
C1206C202F3HACTU Information
Series:
SMD Comm X8R HT150C
Capacitance:
2000 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X8R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Low ESL, High Temperature
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.88mm)