KEMET C0805X104M1RACAUTO
Part No.:
C0805X104M1RACAUTO
Description:
CAP CER 0.1UF 100V X7R 0805
Shipping
C0805X104M1RACAUTO Information
Series:
SMD Auto X7R Flex
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.047" (1.20mm)