KEMET C0805C512MAGACAUTO
Part No.:
C0805C512MAGACAUTO
Description:
CAP CER 5100PF 250V C0G/NP0 0805
Shipping
C0805C512MAGACAUTO Information
Series:
SMD Auto C0G
Capacitance:
5100 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)