KEMET C0805C473K3GECAUTO7210
Part No.:
C0805C473K3GECAUTO7210
Description:
CAP CER 0805 47NF 25V C0G 10%
Shipping
C0805C473K3GECAUTO7210 Information
Series:
ESD SMD Auto C0G
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Low ESR
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, ESD Protection
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)