KEMET C0805C391K2RACTU
Part No.:
C0805C391K2RACTU
Description:
CAP CER 390PF 200V X7R 0805
Shipping
C0805C391K2RACTU Information
Series:
SMD Comm X7R
Capacitance:
390 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.88mm)