KEMET C0805C200JBGACTU
Part No.:
C0805C200JBGACTU
Description:
CAP CER 20PF 630V C0G/NP0 0805
Shipping
C0805C200JBGACTU Information
Series:
SMD Comm C0G HV
Capacitance:
20 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)