KEMET C0603C222K1HACAUTO
Part No.:
C0603C222K1HACAUTO
Description:
CAP CER 0603
Shipping
C0603C222K1HACAUTO Information
Series:
SMD Auto X8R HT150C
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X8R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Low ESL, High Temperature
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.034" (0.87mm)