KEMET C0603C100G5GACAUTO
Part No.:
C0603C100G5GACAUTO
Description:
CAP CER 0603
Shipping
C0603C100G5GACAUTO Information
Series:
SMD Auto C0G
Capacitance:
10 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)