KEMET C052C221K2R5CA
Part No.:
C052C221K2R5CA
Description:
CAP CER RAD
Shipping
C052C221K2R5CA Information
Packaging:
Bulk
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm)
Height - Seated (Max):
0.245" (6.22mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)