KEMET CKC21X622MJGACAUTO
Part No.:
CKC21X622MJGACAUTO
Description:
KC-LINK 2220 6.2NF 1700VDC C0G
Shipping
CKC21X622MJGACAUTO Information
Series:
KC Link Auto C0G
Capacitance:
6200 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
1700V (1.7kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)