KEMET CAS17C821GAGGC
Part No.:
CAS17C821GAGGC
Description:
SFTY 1808 820PF X2 250 C0G 2%
Shipping
CAS17C821GAGGC Information
Capacitance:
820 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
250VAC
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X2
Size / Dimension:
0.177" L x 0.080" W (4.50mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)