KEMET C330C332KFG5TA
Part No.:
C330C332KFG5TA
Description:
CAP CER RAD MONO
Shipping
C330C332KFG5TA Information
Series:
GoldMax 300 Comm C0G HV
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1500V (1.5kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Size / Dimension:
0.300" L x 0.200" W (7.62mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max):
0.420" (10.66mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)