KEMET C330C154G1G5TA7301
Part No.:
C330C154G1G5TA7301
Description:
CAP CER 0.15UF 100V C0G/NP0 RAD
Shipping
C330C154G1G5TA7301 Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Height - Seated (Max):
0.420" (10.66mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)