KEMET C1206C104F3GEC
Part No.:
C1206C104F3GEC
Description:
CAP CER 1206 0.1UF 25V C0G 1%
Shipping
C1206C104F3GEC Information
Series:
ESD SMD Comm C0G
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Low ESR
Ratings:
Applications:
ESD Protection
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)