CUN26A1B.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | CUN26A1B |
| Manufacturer | SETi/Seoul Viosys |
| Series | - |
| Package/Case | 1414 (3535 Metric) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Type | Ultraviolet (UV) |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 700mA |
| Radiant Intensity (Ie) Min @ If | - |
| Wavelength | 420nm |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.5V |
| Viewing Angle | 120° |
| Orientation | Top View |
| Operating Temperature | -10°C ~ 85°C |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
The following parts include "CUN26A1B" in Silicon Labs CUN26A1B.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.