NAU8220WG.pdf
Unit Price:$0.970000
Ext Price:$0.970000



| Image | ![]() |
| Part Number | NAU8220WG |
| Manufacturer | Nuvoton Technology Corporation |
| Series | - |
| Package/Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Packaging | Tube |
| Product Status | Active |
| Function | Line Driver |
| Applications | Pre-Amplifier |
| Number of Channels | 2 |
| Interface | Serial |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Specifications | Class AB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Grade | - |
The following parts include "NAU8220WG" in Silicon Labs NAU8220WG.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
| 1+ | ¥0.970000 | ¥0.970000 |
| 10+ | ¥0.591000 | ¥5.910000 |
| 96+ | ¥0.382190 | ¥36.690240 |
| 192+ | ¥0.338910 | ¥65.070720 |
| 288+ | ¥0.316910 | ¥91.270080 |
| 576+ | ¥0.284180 | ¥163.687680 |
| 1056+ | ¥0.259960 | ¥274.517760 |
| 2592+ | ¥0.237500 | ¥615.600000 |