SM631GEB-BA.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | SM631GEB-BA |
| Manufacturer | Silicon Motion, Inc. |
| Series | FerriSSD® |
| Packaging | Tray |
| Product Status | Obsolete |
| Memory Size | 32GB |
| Memory Type | Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (SLC) |
| Form Factor | - |
| Speed - Read | - |
| Speed - Write | - |
| Voltage - Supply | - |
| Type | SATA II |
| Current - Max | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Weight | - |
| Size / Dimension | 20.00mm x 16.00mm |
The following parts include "SM631GEB-BA" in Silicon Labs SM631GEB-BA.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.