15406085BA300.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 15406085BA300 |
| Manufacturer | Würth Elektronik |
| Series | WL-SICW |
| Package/Case | 0603 (1608 Metric) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Type | Infrared (IR) |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 70mA |
| Radiant Intensity (Ie) Min @ If | 1mW/sr @ 20mA |
| Wavelength | 850nm |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.4V |
| Viewing Angle | 130° |
| Orientation | Top View |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
The following parts include "15406085BA300" in Silicon Labs 15406085BA300.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.