LMK00334RTVRQ1.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | LMK00334RTVRQ1 |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package/Case | 32-WFQFN Exposed Pad |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Programmable | Not Verified |
| PLL | No |
| Main Purpose | PCI Express (PCIe) |
| Input | CML, HCSL, HSTL, LVDS, LVPECL, SSTL, Crystal |
| Output | HCSL, LVCMOS |
| Number of Circuits | 1 |
| Ratio - Input:Output | 3:5 |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Frequency - Max | 400MHz |
| Voltage - Supply | 3.15V ~ 3.45V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q100 |
| Supplier Device Package | 32-WQFN (5x5) |
The following parts include "LMK00334RTVRQ1" in Silicon Labs LMK00334RTVRQ1.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.