CUD7QF1A.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | CUD7QF1A |
| Manufacturer | SETi/Seoul Viosys |
| Series | 3030 |
| Package/Case | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Type | Ultraviolet (UV) |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 30mA |
| Radiant Intensity (Ie) Min @ If | - |
| Wavelength | 275nm |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 6V |
| Viewing Angle | 125° |
| Orientation | Top View |
| Operating Temperature | -40°C ~ 60°C |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
The following parts include "CUD7QF1A" in Silicon Labs CUD7QF1A.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.