Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | ER057010NM6 |
| Manufacturer | EDT |
| Panel Size | 5.7" |
| Panel Type | CSTN-LCD |
| Resolution | 320×240 |
| Viewing Area | 118.18×89.38 |
| Outline Size | 154.6(W)×114.8(H) ×8.8(D) mm |
| Treatment | - |
| Brightness | 180 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 50:1 (Typ.) (TM) |
| View Direction | |
| Viewing Angle | 40/40/20/40 (Typ.)(CR≥10) (Left / Right / Up / Down) |
| Response Time | 350/250 (Typ.)(Tr/Td) |
| Best View on | 6 o'clock |
| Work Mode | STN, Normally Black, Transmissive |
| Glass Thickness | |
| Transmissivity | |
| Color Depth | Color 49% NTSC |
| Backlight | WLED , 40K hours , Without Driver |
| Mass | - |
| Touch Screen | Without |
| Refresh Rate | 120Hz |
| Driver IC list | |
| Signal Type |
The following parts include "ER057010NM6" in Silicon Labs ER057010NM6.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.