Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | SP12Q01L6ALZZ |
| Manufacturer | KOE |
| Panel Size | 4.7" |
| Panel Type | FSTN-LCD |
| Resolution | 320×240 |
| Viewing Area | 104.0×79.5 |
| Outline Size | 129.6(W)×92.6(H) ×7.5(D) mm |
| Treatment | Antiglare |
| Brightness | 200 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 20:1 (Typ.) (TM) |
| View Direction | |
| Viewing Angle | 45/45/35/45 (Typ.)(CR≥2) |
| Response Time | 280/280 (Typ.)(Tr/Td) |
| Best View on | 6 o'clock |
| Work Mode | STN, Black/White mode, Transmissive |
| Glass Thickness | |
| Transmissivity | |
| Color Depth | Monochrome |
| Backlight | 1S7P WLED , 40K hours , Without Driver |
| Mass | 110g (Typ.) |
| Touch Screen | Without |
| Refresh Rate | 75Hz |
| Driver IC list | |
| Signal Type | Parallel Data (1ch, 4-bit) , 12 pins Connector |
The following parts include "SP12Q01L6ALZZ" in Silicon Labs SP12Q01L6ALZZ.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.