Y6AED8K5GC-STUYXC-32.768K.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | Y6AED8K5GC-STUYXC-32.768K |
| Manufacturer | Shenzhen Yangxing Technology Co.,Ltd |
| Series | YT-26 |
| Package/Case | - |
| Packaging | Bag |
| Product Status | Active |
| Type | kHz Crystal (Tuning Fork) |
| Frequency | 32.768 kHz |
| Frequency Stability | - |
| Frequency Tolerance | ±10ppm |
| Load Capacitance | 12.5pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 70 kOhms |
| Operating Mode | Fundamental |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | - |
| Height - Seated (Max) | - |
The following parts include "Y6AED8K5GC-STUYXC-32.768K" in Silicon Labs Y6AED8K5GC-STUYXC-32.768K.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.