XRCGB32M000F2P01R0.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | XRCGB32M000F2P01R0 |
| Manufacturer | Murata Electronics |
| Series | - |
| Package/Case | 4-SMD, No Lead |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency | 32 MHz |
| Frequency Stability | ±20ppm |
| Frequency Tolerance | ±20ppm |
| Load Capacitance | 8pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 100 Ohms |
| Operating Mode | Fundamental |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.028" (0.70mm) |
The following parts include "XRCGB32M000F2P01R0" in Silicon Labs XRCGB32M000F2P01R0.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.