XKXED8K5JI-112YXC-32.768K.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | XKXED8K5JI-112YXC-32.768K |
| Manufacturer | YXC |
| Series | YST310S |
| Package/Case | 2-SMD, No Lead |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Product Status | Active |
| Type | kHz Crystal (Tuning Fork) |
| Frequency | 32.768 kHz |
| Frequency Stability | - |
| Frequency Tolerance | ±20ppm |
| Load Capacitance | 7pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 70 kOhms |
| Operating Mode | Fundamental |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.033" (0.85mm) |
The following parts include "XKXED8K5JI-112YXC-32.768K" in Silicon Labs XKXED8K5JI-112YXC-32.768K.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.