XG1ED8K5SI-STUYXC-8M.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | XG1ED8K5SI-STUYXC-8M |
| Manufacturer | Shenzhen Yangxing Technology Co.,Ltd |
| Series | YSX530GA |
| Package/Case | 2-SMD, Flat Lead |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Product Status | Active |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency | 8 MHz |
| Frequency Stability | ±30ppm |
| Frequency Tolerance | ±10ppm |
| Load Capacitance | 20pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 70 kOhms |
| Operating Mode | Fundamental |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.047" (1.20mm) |
The following parts include "XG1ED8K5SI-STUYXC-8M" in Silicon Labs XG1ED8K5SI-STUYXC-8M.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.