Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components WX095220WF50238BJ1
Part No.:
WX095220WF50238BJ1
Description:
CAP CER 5000PF 12KV SCREW
Shipping
WX095220WF50238BJ1 Information
Capacitance:
5000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
12000V (12kV)
Size / Dimension:
3.740" Dia (95.00mm)
Height - Seated (Max):
8.661" (220.00mm)