Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components WX095162WJ40138BG1
Part No.:
WX095162WJ40138BG1
Description:
CAP CER 400PF 14KV R16 SCREW
Shipping
WX095162WJ40138BG1 Information
Capacitance:
400 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
14000V (14kV)
Temperature Coefficient:
R16
Size / Dimension:
3.740" Dia (95.00mm)
Height - Seated (Max):
6.378" (162.00mm)