Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components WX095162WJ15238BJ1
Part No.:
WX095162WJ15238BJ1
Description:
CAP CER 1500PF 14KV SCREW
Shipping
WX095162WJ15238BJ1 Information
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
14000V (14kV)
Size / Dimension:
3.740" Dia (95.00mm)
Height - Seated (Max):
6.378" (162.00mm)