WeEn Semiconductors WNSC2D04650TJ
Part No.:
WNSC2D04650TJ
Package:
4-VSFN Exposed Pad
Description:
DIODE SIL CARBIDE 650V 4A 5DFN
Shipping
WNSC2D04650TJ Information
Package/Case:
4-VSFN Exposed Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
650 V
Current - Average Rectified (Io):
4A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.7 V @ 4 A
Speed:
No Recovery Time > 500mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr:
20 µA @ 650 V
Capacitance @ Vr, F:
125pF @ 1V, 1MHz
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
5-DFN (8x8)
Operating Temperature - Junction:
175°C