Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components WI140376WP10336BJ1
Part No.:
WI140376WP10336BJ1
Description:
CAP CER 10000PF 20KV SCREW
Shipping
WI140376WP10336BJ1 Information
Product Status:
Active
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20000V (20kV)
Size / Dimension:
5.472" Dia (139.00mm)
Height - Seated (Max):
15.098" (383.50mm)