Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components WI140266WQ75236BJ1
Part No.:
WI140266WQ75236BJ1
Description:
CAP CER 7500PF 22.5KV SCREW
Shipping
WI140266WQ75236BJ1 Information
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
7500 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
22500V (22.5kV)
Size / Dimension:
5.472" Dia (139.00mm)
Height - Seated (Max):
10.768" (273.50mm)