Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components WI140266WJ10336BJ2
Part No.:
WI140266WJ10336BJ2
Description:
CAP CER 10000PF 14KV SCREW
Shipping
WI140266WJ10336BJ2 Information
Product Status:
Active
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
14000V (14kV)
Size / Dimension:
5.472" Dia (139.00mm)
Height - Seated (Max):
10.768" (273.50mm)