Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components WI106266WP40238BJ1
Part No.:
WI106266WP40238BJ1
Description:
CAP CER 4000PF 20KV SCREW
Shipping
WI106266WP40238BJ1 Information
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
4000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
20000V (20kV)
Size / Dimension:
4.173" Dia (106.00mm)
Height - Seated (Max):
10.768" (273.50mm)