Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components WI085260WJ47238BJ1
Part No.:
WI085260WJ47238BJ1
Description:
CAP CER 4700PF 14KV SCREW
Shipping
WI085260WJ47238BJ1 Information
Product Status:
Active
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
14000V (14kV)
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Chassis Mount
Package / Case:
Nonstandard, Screw Terminals
Size / Dimension:
4.724" Dia (120.00mm)
Height - Seated (Max):
10.315" (262.00mm)