Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components WI085215WJ10238BH1
Part No.:
WI085215WJ10238BH1
Description:
CAP CER 1000PF 14KV SCREW
Shipping
WI085215WJ10238BH1 Information
Product Status:
Active
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
14000V (14kV)
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Chassis Mount
Package / Case:
Nonstandard, Screw Terminals
Size / Dimension:
3.465" Dia (88.00mm)
Height - Seated (Max):
8.543" (217.00mm)